Zobrazit kategorie Skrýt kategorie

Krmivo a krmné doplňky pro drůbež 

Pro chov drůbeže nabízíme různé druhy krmiva pro slepice a vitamíny a krmné doplňky pro drůbež.

Chovatelům drůbeže nabízíme granule pro slepice, jako je směs Nutri mix pro výkrm a odchov drůbeže. Nutrimix pro drůbež pro výkrm a odchov kuřat, kachňat, housat, krůťat. Nutrimix je určen jako krmný doplněk pro malé chovatele, který lze každý den při...

Pro chov drůbeže nabízíme různé druhy krmiva pro slepice a vitamíny a krmné doplňky pro drůbež.

Chovatelům drůbeže nabízíme granule pro slepice, jako je směs Nutri mix pro výkrm a odchov drůbeže. Nutrimix pro drůbež pro výkrm a odchov kuřat, kachňat, housat, krůťat. Nutrimix je určen jako krmný doplněk pro malé chovatele, který lze každý den přidávat do krmiva. Přidáním Nutrimixu pro drůbež do denní krmné dávky šrotu, obilí a zbytků jídla zajistíte plnohodnotnou stravu, lepší zdraví a dobrou kondici vašich zvířat i vyšší kvalitu vajec, která vám snáší.

V nabídce máme i krmivo pro nosnice - směs Nutri Mix pro nosnice , který podpoří vyšší užitkovost a kvalitu vajec. Granule pro nosnice podporují oplozenost a líhnutí vajec, i dobrý zdravotní stav drůbeže a využitelnost krmiva pro jejich tělo.

Pro chovatele holubů pak nabízíme Acidomid pro holuby v balení 5 litrů jako prevence množení baterií plísní a kokcidií.

Výživový doplněk Farm-O-San CALCI PLUS pro drůbež s obsahem aktivního vápníku je speciálně vyvinutý produkt s obsahem 150 g vápníku na 1 litr vody. Nedostatek vápníku může vést k řídnutí kostí a ovlivňuje kvalitu skořápky. Pokud je koncentrace vápníku příliš nízká, nebo omezená jeho využitelnost, je vhodné podatvápník Calci Plus přes napájecí systém přímo do vody.

Jak dobře krmit slepice

Slepice jsou na chov poměrně nenáročné. Uvítají veškerý biologický odpad z kuchyně, zbytky jídla, slupky od brambor, zeleniny, zbytky salátů, rýže, těstovin, vloček. Dále i maso jako zdroj živočišných bílkovin, stejně jako brouci nebo červi, které si vyhrabou. Když mají slepice dostatečný výběh, dokážou si padesát procent potravy obstarat samy v zemi. Důležité je kvalitně je živit, aby byly zdravé a nesly výživná vejce. Proto je stravu třeba obohacovat o potřebné vitamíny.

Standardní složkou potrava pro slepice je pšenice nebo různé druhy obilí. Slepice mají rády, když jim ji namočíte a necháte vyklíčit. Dává se jim také šrot. Smíchaný zamokra s vařenými brambory je vítaným doplňkem stravy, vhodné pro menší hospodářství. Skořápky z vajec jsou dobrým zdrojem vápníku. Až vám začnou slepice snášet, použijete i jejich skořápky - sušené a rozmělněné na malé kousky. Samozřejmostí je, aby měly slepice, kachny, husy, krůty nebo jiná drůbež celý den vodu k pití. Vyrábějí se i různé napaječky pro slepice a napáječky pro drůbež.

Jak dobře krmit slepice? Granule, krmné směsi a domácí zdroje

Slepice mohou vypadat krásně, mít lesklé peří, a přesto mohou málo snášet – když jsou příliš tučné, ale důležité živiny jim chybí. Jak slepicím sestavit kvalitní jídelníček? Patří sem pšenice, kukuřice, oves, ječmen a vitamíny.

Pšenice je zdrojem bílkovin a energie. Kukuřice obsahuje karoten, který zabarví žloutky více do žluta, a je také zdrojem energie. Oves a ječmen jsou zdrojem vlákniny. Poměr kukuřice v zimním období mírně navýšit a v letním období naopak snížit, protože nosnice při krmení vyšší dávkou kukuřice rychle tloustnou – a klesá snáška.

Tuto směs obilovin je ale třeba doplnit o vitaminy, stopové prvky, živočišné bílkoviny a vápenec. Přidáváme tedy některý ze směsí doplňkových látek, jako jsou Nutrix nebo Roboran (obsahuje důležité vitamíny a minerály + Lysin a Methionin) přimícháním do obilného šrotu.

Šrot je dobré zvlhčit syrovátkou, mlékem, strouhanou krmnou řepou a mrkví, sušenými pivovarskými kvasnicemi, mačkanými vařenými brambory jako zdrojem škrobu a kopřivovou či vojtěškovou řezankou. Přidáváme je na ochucení směsi a nosnice po nich rychle přibírají. Cenným zdrojem bílkovin, vápníku a fosforu jsou vedle krmného mléka a syrovátky také tepelně upravené drcené kosti. Pro nosnice se přidává i hrách a krmný vápanec a sojový extrahovaný šrot.

 

 

 

Zobrazeno 1 - 11 z 11 produktů
© 2024 SELKO Praha s.r.o. | by MONSTER MEDIA, s.r.o.