Zobrazit kategorie Skrýt kategorie

Krmné doplňky pro ovce a kozy 

Ovce a kozy patří mezi přežvýkavce, tudíž potřebují pastvu, na které si budou pěkně v klidu přes den přežvykovat. Samotná pastva, ale pro výživu nestačí a je potřeba ji doplnit o různé krmné doplňky, které pomůžou uhlídat zdravotní stav. Je nutné dbát na dostatek sodíku a hořčíku. V našem sortimentu si můžete vybrat minerální nebo solný liz. Výb...

Ovce a kozy patří mezi přežvýkavce, tudíž potřebují pastvu, na které si budou pěkně v klidu přes den přežvykovat. Samotná pastva, ale pro výživu nestačí a je potřeba ji doplnit o různé krmné doplňky, které pomůžou uhlídat zdravotní stav. Je nutné dbát na dostatek sodíku a hořčíku. V našem sortimentu si můžete vybrat minerální nebo solný liz. Výborným doplňkem k celkovému zlepšení zdravotního stavu lze podávat česnekové tablety, které dobře poslouží i v letních měsících jako odpuzovač hmyzu díky pachu. V případě, kdy mládě zůstane samo bez matky a nemá šanci se napít mleziva, které je pro něj velice důležité, je nejlepší sušené kolostrum, které plně nahrazuje mateřské mléko a zajistí čerstvě narozeným mláďatům pasivní imunitu i první smolku. Podobné vlastnosti má také pasta Probicol L. Při problémech s průjmem, který je často způsobený dehydratací organismu je ideální krmný doplněk Eutra Interlac Pektin. Tento přírodní produkt na sebe váže bakterie a odvádí je z těla ven.

Upozornění: Ovce jsou velice náchylné na obsah mědi v krmivu, proto by žádné krmné doplňky ani solné lizy neměli měď obsahovat.

Zobrazeno 1 - 9 z 9 produktů
© 2023 SELKO Praha s.r.o. | by MONSTER MEDIA, s.r.o.