Zobrazit kategorie Skrýt kategorie

Kurníky pro slepice, kukaně 

T166614.JPGrendem dnešní doby je návrat ke zdravějším domácím surovinám a to i vejcím, tudíž je opět “v kurzu“ domácí chov slepic. A ten se neobejde bez kurníku, ve kterém i přes možnost výběhu stráví slepičky téměř polovinu života. Spánkem nebo jen odpočinkem, krmením a snůškou.

Velikost kurníku se odvíjí od počtu slepic a jejich hmotnosti, 1 m² kurník...

T166614.JPGrendem dnešní doby je návrat ke zdravějším domácím surovinám a to i vejcím, tudíž je opět “v kurzu“ domácí chov slepic. A ten se neobejde bez kurníku, ve kterém i přes možnost výběhu stráví slepičky téměř polovinu života. Spánkem nebo jen odpočinkem, krmením a snůškou.

Velikost kurníku se odvíjí od počtu slepic a jejich hmotnosti, 1 m² kurníku je vhodný pro 6-7 slepiček. V naší nabídce máme kurníky velikostně od 3 až do 12 slepic. Vhodné jsou ale i pro kachny i husy, použitelné jsou i pro králíky.

Nejmenším námi nabízeným je kurník Duck Town pro kachny, husy a slepice je to robustní kurník z borovicového dřeva s odolnou střechou, větráním a s výsuvným šuplíkem pro snadné udržování čistoty. Je určen pro 3-4 kachny a husy, či slepice.

N91413685_920992168333528_647234617553295ejoblíbenějším a neprodávanějším kurníkem pro 3-5 slepiček je Florentina – kurník ze dřeva s dvěma dvířky, odklápěcí střechou, hřadem a dvěma z venku přístupními snůškovými místy. Nabízíme ji i v zatepleném provedení NoFrost, s výhřevem 24V.

Pěkným a praktickým řešením jsou patrové kurníky jako třeba Bonny či Fortuna, kde je kurník umistěn v patře a pod ním je pro slepičky výběhový prostor.

Největší novinkou je pak moderní mobilní kurník, který lze přesouvat dle potřeby za čestvou pastvou. Má neotřelý desing a je vyroben z velmi kvalitních odolných materiálů. Do kurníku je velmi dobrý přístup, jako pro sběr vajec, tak pro čištění.

Všechny námi nabízené kurníky nabízejí slepičkám správné podmínky: suchý před větrem chráněný prostor, s možností odvětrávání. Správně tvarovaný hřad a snůškové místo. Na jednom snáškovém hnízdě ( v kukani ) se vystřídají až 4 slepičky. Kurník doporučujeme směrovat okénkem k jihu

P91913229_924750884624323_627389716008167okud nemáte klasické pevné oplocení pro slepičí výběh doporučujeme pořízení ochranné sítě. V nabídce najdete jak sítě nevodivé, tak elektrické.

Síťový ohradník vymezí slepičkám  prostor a zároveň je chrání před napadením. Po spasení trávy lze síť následně libovolně přemístit

V nabídce našeho eshopu najdete i další nezbytné pomůcky pro chov jako napáječky pro drůbež. Nejoblíbenjěí jsou tzv. bajonetové s různýmu obsahy zásobníku, pro zajištění stálého přístupu slepiček k čisté vodě. Na krmivo máme osvědčená korýtková, nášlapná se zásobníkem či jiná krmítka v rúzných velikostech pro kuřata i dospělé slepice.

Podkladky, které slepičky motivovují ke snůšce a na správné místo se umisťují do snůškových míst neboli kukaní. Nezbytnou péčí o zařízení a vybavení je i desinfekce, která by měla následovat po vyčištění kurníku. K desinfekci vnitřního prostoru kurníku doporučujeme Virkon S. Pro rychlý zásah proti nejběžnějšímu vnějšímu parazitu slepic doporučujeme pořízení přípravku Čmelíkostop

Slepičky se mohou pro identifikaci označit kroužkem na slepice, ty se dnes výrábí nejčasněji z plastu v různých pro vedeních velikostech a barvách.

    Vřele doporučujeme přečtení přehledně zpracované brožury pana Josefa Dvořáka ze STATKU DVOŘÁK ,     který praktikuje chov slepic na trávě v mobilních kurnících

https://www.nosnice.cz/media/brozura2018_SD_chov_nosnic.pdf


Zobrazeno 1 - 24 z 48 produktů
© 2024 SELKO Praha s.r.o. | by MONSTER MEDIA, s.r.o.