Zobrazit kategorie Skrýt kategorie

Krmivo pro kočky 

Kvalitní výživa pro kočky je velmi důležitá pro jejich zdraví, kondici i vzhled srsti. Nabízíme kvalitní značku a přitom levnou řadu krmiva pro kočky Brit Care Cat v kvalitě premium a superpremium nebo šťavnaté konzervy a kapsičky.

Kočičí konzervy jsou s různými příchutěmi a suché krmivo pro kočky, nebo také granule s vitamíny jsou vysoce strav...

Kvalitní výživa pro kočky je velmi důležitá pro jejich zdraví, kondici i vzhled srsti. Nabízíme kvalitní značku a přitom levnou řadu krmiva pro kočky Brit Care Cat v kvalitě premium a superpremium nebo šťavnaté konzervy a kapsičky.

Kočičí konzervy jsou s různými příchutěmi a suché krmivo pro kočky, nebo také granule s vitamíny jsou vysoce stravitelné a bez obsahu pšenice. Oblíbená očičí delikatesa jsou i konzervy GRAND.

Krmné doplňky pro kočky jsou vhodné pro doplnění vitaminů a minerálů pro dobré zdraví, kvalitní srst, prevence proti nemocem.

Kvalitní kočičí strava musí obsahovat hodně masa, které je dobře stravitelné. Brit Care Cat obsahuje až 95% masa z přírodních nealergenních a vysoce stravitelných surovin. Nezatěžují organismus a trávení zvířete a eliminují alergie. Receptura bez obsahu pšenice je ideální pro snadnou stravitelnost a zdravý metabolismus vašich koček.

Krmivo pro kočky vybírejte podle věku kočky. Granule pro koťata (Brit Premium Cat Kitten) mají jiné složení než granule pro dospělé kočky (Brit Premium Cat Adult) nebo "seniory" nebo kočky kastrované. Řada Brit Care Cat Superpremium je přizpůsobena speciálně pro kočky kastrované, koťata, kočky žijící doma nebo naopak běhající výhradně venku, a také kočky dlouhosrsté doplněná o Omega 3 a Omega 6 aminokyseliny pro zdravou kůži a krásnou kvalitní srst, vhodná i pro chovatele výstavních koček.

Kočka je téměř výhradní masožravec, oblíbené v jídelníčku jsou ryby, kuřata, hovězí. Pokud hledáte rozumný kompromis mezi cenou a výkonem, sáhněte po krmivu značky Brit Care Cat z naší nabídky. Tyto granule pro kočky používají pro krmení i zkušení chovatelé výstavních koček.

 

Kompletní sušená výživa pro kočky obsahuje všechny potřebné živiny, vitamíny a minerály pro zdraví vašich mazlíčků. Výživa obsahuje i speciální probiotika pro zdravou střevní mikroflóru a podporu imunity. Obsahuje i vitamín E a organický selen, které přispívají k ochraně buněčných membrán a zpomalují stárnutí organismu.  Balení jsou po 300 a 800 gramů nebo 1,5 a 8 kilogramu. Strava pro kočky v konzervách je 100% přírodní, hypoalergenní v balení po 80 gramech.

 

 

 

Jak dobře vybrat suché krmivo pro kočky?

Kvalitní výživa je pro kočku i její zdraví a především koťata ve vývinu velmi důležitá. Díky správnému krmení koček a výživě plné vitaminů a minerálů lze předejít nemocem a preventivně potlačit i některé zdravotní problémy . Zdravá a dobře živená kočka a má i kvalitní a delší život.

Vyplatí se podávat koťatům i dospělým kočkám kvalitní krmivo pro kočky.Hlavní kritérium při rozhodování by mělo být složení. Volte krmivo přiměřené věku (Junior, Adult, Senior) a zdravotnímu stavu (existují speciální diety na správnou funkci močových cest aj.

Pokud máte jednu kočku, je lepší kupovat spíše menší balení, protože po určité době stereotypní strava přestane být chutná a velké balení granulí (například 15 kg) nemusí zkonzumovat celé. Každá kočka je jiná, a proto jí může vyhovovat a chutnat něco jiného. Příchutě je dobré střídat.

Kočky jsou masožravci, proto by měly kvalitní granule obsahovat dehydrované maso nebo masovou moučku jako hlavní složku. Podíl masové moučky musí být alespoň 30 %. Pokud se ve složení uvádí maso čerstvé, mělo by být doplněno ještě masovou moučkou či sušeným masem. Maso v čerstvém stavu totiž obsahuje 70–80% vody, která se musí pro výrobu granulí vysušit, proto skutečný podíl masa v granulích je výrazně menší. Naproti tomu masová moučka obsahuje stejné množství vody jako granule.

Kočka je výhradní masožravec a potřebuje největší přísun masa, tedy bílkovin. Velký význam má i aminokyselinové složení proteinů, je závislá na jejich příjmu z krmiva. Pro kočku jsou životně důležité především arginin a taurin, protože tyto aminokyseliny si nedokáže v těle vyrobit.

Zdravá kočka potřebuje složení stravy přibližně 35 % bílkovin, 20 % tuků a 25 % sacharidů. Živočišné bílkoviny mají mnohem lepší poměr aminokyselin než levnější, neplnohodnotné rostlinné bílkoviny (např. soja, obiloviny – stravitelnost 45 %) a jsou pro zvířata mnohem lépe stravitelné (90 %).

Kvalitní granule mají vysoký obsah proteinů živočišného původů, protože rostlinné bílkoviny tráví kočka jen velmi těžko a nestravitelné zbytky jí ve střevech „hnijí“ a způsbují střevní potíže.

V kvalitních granulích by neměly být obsažené zdraví škodlivé látky, jako různá barviva a konzervanty (BHA, BHT, propylgallát, sorban draselný). Někdy se tyto látky skrývají za termín „doplňkové látky povolené v EU“.

Kočkám můžete vybratkrmivo suché v podobě granulí, nebo šťavnaté „mokré“ v podobě kapsiček, paštik nebo konzerv pro kočky. Suché vydrží v misce déle „čerstvé“ a příznivě působí na kočičí chrup, ovšem obsahuje jen kolem 10 procent vody, což může pro kočku a její močové ústrojí představovat zátěž. Kočka, která je původem pouštní zvíře značnou část tekutin přijímá právě z potravy a může být obtížné přimět ji pít. Naproti tomu šťavnaté krmivo z konzervy, které obsahuje kolem 80 procent vody, zase v misce rychle okorá a kočka, která je obecně citlivá na čerstvost (a někdy i správnou teplotu) své potravy, může o takovou potravu ztratit zájem.

Obsah masa nebo lépe, obsah bílkovin či proteinu je to, na co by spotřebitel měl při rozhodování o koupi krmiva pro kočku brát ohled. Čím je obsah masa a masných produktů vyšší, tím lépe. Maso je zdrojem bílkovin a také - pro kočky tolik důležitého - taurinu. Aminokyselina taurin se teplem během zpracování ničí, proto jej výrobci do krmiva přidávají. Jeho minimální obsah udávají někteří výrobci na obalu.

Čím tučnější jsou granule, tím rychleji kočku zasytí a tím méně je jich k zasycení potřeba. Aktivním zvířatům lze tučnější granule doporučit, máte-li však doma žravou a nepříliš aktivního mazlíčka, vybírejte spíše granule s nižší kalorickou hodnotou. Lenošivým nebo bytovým kočkám s velkým apetitem by tučné granule z dlouhodobého hlediska mohly způsobit problémy s hmotností. Granule, které se blíží obsahem tuku 9 procentům, již lze považovat spíše za nízkotučné. Suché krmivo s nízkým obsahem tuku však může vyvolávat pochybnosti o tom, co vlastně obsahuje, a zda- li výrobce nepoužil na úkor tuku či masa obiloviny.

Kočka k životu obiloviny nepotřebuje, výrobci je však mohou přidávat do krmiva jako zdroj vlákniny. Vláknina je pro funkci kočičích střev a trávení důležitá, její obsah by se však měl pohybovat jen v rozmezí od 1 do 3 procent. Po výživové stránce však kočkám obilniny a vláknina, kterou obsahují, nic nepřináší. Ačkoli to nemusí být na první pohled cenově výhodné, menší balení jsou z hlediska zachování zdravotní nezávadnosti krmiva lepší volbou.

Správný zdravý růst a vývoj kotěte, komfortní celoživotní pravidelný režim trávení a vylučování, podpora přirozeného temperamentu a vzhledu a zejména prokazatelné prodloužení života kočky krmené kvalitním kompletním krmivem.

Konzervy a granule jsou pohodlnější i rychlejší i pro chovatele. Místo nakupování, studia a rozboru surovin i složitého vaření, místo alchymie doplňkových látek, můžete trávit svůj drahocenný čas vlastním aktivitám, komunikaci a hře s kočkou.

 

 

 

 

 

 

Zobrazeno 1 - 7 z 7 produktů
© 2024 SELKO Praha s.r.o. | by MONSTER MEDIA, s.r.o.