Zobrazit kategorie Skrýt kategorie

Obojky, postroje a vodítka 

Obojky postroje a vodítka pro psy nabízíme v našem eshopu v sekci chovatelských potřeb pro psy v kategoriích obojky pro psy a postroje pro psy , přívěsky pro psy , svítivé obojky a postroje , vodítka pro psy , náhubky pro psy a také samonavíjecí vodítka pro psy .

Obojky pro psy jsou důležitou součástí výbavy pro psy. Využijete je na procházkách...

Obojky postroje a vodítka pro psy nabízíme v našem eshopu v sekci chovatelských potřeb pro psy v kategoriích obojky pro psy a postroje pro psy , přívěsky pro psy , svítivé obojky a postroje , vodítka pro psy , náhubky pro psy a také samonavíjecí vodítka pro psy .

Obojky pro psy jsou důležitou součástí výbavy pro psy. Využijete je na procházkách, aby pes neutekl, nebo pokud není dostatečně vycvičen. V naší bohaté nabídce vodítek pro psy a psích obojků určitě najdete ten vhodný pro vašeho pejska, ať je malý nebo velký. Vybírat můžete z široké nabídky - kožené obojky pro psy, nylonové, kovové nebo stahovací obojky. Obojky jsou v různých typech – klasické, reflexní, stahovací. Vyrábí se z různých materiálů – vybírat můžete obojky kovové, kožené, nylonové, nebo z textilu.

Někteří majitelé mají i více obojků – do města, do přírody, na výstavu, ke kočárku nebo kolu. Obojky se jménem a kontaktem na vás jsou vhodné pro případ, kdyby se váš miláček zaběhl. Vodítka vybírejte posle velikosti pejska, aby byla dostatečně pevná. 

 

Jak vybrat vhodný obojek a vodítko pro psy

Obojek pro psa vybírejte podle velikosti plemene a využití. Pro správný výběr zhodnoďte 

 • Velikost: Široké obojky jsou vhodné pro velká plemena, užší obojky pro menší psy. Správnou velikost obojku poznáte tak, že se mezi obojek a krk psa dají vsunout asi dva prsty.

 • Délka: Délka vodítka závisí na velikosti psa a obojku. Po větší plemen jsou vhodnější delší a robustní vodítka, aby měli větší prostor se proběhnout a nepřetrhli provaz. Menší a pružnější vodítko je určené pro menší psy.

 • Výdrž: Je vhodné, aby byly vodítko a obojek vyrobeny z odolného materiálu, aby ho tah psí síly neroztrhal. To stejné platí v případě že váš pes rád vše kouše a žvýká, mělo by to materiál vodítka vydržet.

 • Varianta proti zamotávání: Buďte praktičtí a zvolte materiál vodítka, který se nezamotává.

 • Flexi samonavíjecí vodítko pro psa. Vycvičení psi jsou již na flexi vodítko zvyklí, naopak nevycvičení nebo mladí jedinci potřebují pevné vedení a je tak pro ně vhodnější pevné vodítko. Samonavíjecí vodítko poskytne Vašemu psovi dostatečný prostor k prozkoumávání okolí.
  Flexi a samonavíjecí vodítka jsou vhodná na procházky ve velkých otevřených prostorách. Pevná vodítka dávají majiteli větší možnost kontroly psa, jsou vhodná pro použití ve městech nebo místech s hustým dopravním provozem.

 • Nylonová vodítka a obojky jsou lehká, barevná a odolná

 • Kožená vodítka obojky jsou stylovější,pevnější, přírodní kůže má dlouhou životnost

 • Svítící a reflexní vodítka jsou vhodná zejména na večerní procházky v oblastech se zvýšeným dopravním provozem

 • Reflexní obojky jsou svítící a poskytují bezpečnost za šera a tmy, aby byl pes dobře vidět, a to i na dálku.

 • Výcvikové obojky jsou koncipovány pro trénování psů

 

Zobrazeno 1 - 24 z 28 produktů
© 2024 SELKO Praha s.r.o. | by MONSTER MEDIA, s.r.o.