Zobrazit kategorie Skrýt kategorie

Příslušenství k výběhům 

Jak vybrat správný druh výběhu pro králíka?

 

Výběhy pro králíky, morčate, křečky a další hlodavce jsou vhodným doplňkem v chovu králíků, aby měla zvířata dostatek pohybu a čerstvý vzduch a přístup Slunce. Králíci se tak mohou i pohodlně napást čerstvé trávy a bylin. Vhodná ohrádka umožní možnost volně běhat, což je pro ně přirozené. Přispívá ta...

Jak vybrat správný druh výběhu pro králíka?

 

Výběhy pro králíky, morčate, křečky a další hlodavce jsou vhodným doplňkem v chovu králíků, aby měla zvířata dostatek pohybu a čerstvý vzduch a přístup Slunce. Králíci se tak mohou i pohodlně napást čerstvé trávy a bylin. Vhodná ohrádka umožní možnost volně běhat, což je pro ně přirozené. Přispívá tak k lepší fyzické, ale i psychycké kondici Vašeho králíčka.

 

Výběhy pro králíky nabízíme dřevěné, které tvoří dřevěná laťková konstrukce vyplněná pletivem. Dále kovové výběhy pro králíky, které se skládají z několika mřížových dílů. Pokud vybereme výběh, který nemá horní díl, je dobré myslet na možnost, že by králík mohl být napaden jiným zvířetem, např. psem, kočkou, dravým ptákem. Tuto situaci je možné vyřešit dokoupením ochranné vrchní sítě . Velmi zásadní je zajistit stálý přístup k čerstvé vodě umístěním misky nebo napáječky do výběhu.

Při umístění ohrady a sítě pro králíky je nutné vybrat takové místo, kde se nevyskytují jedovaté rostliny, aby se předešlo případným zdravotním potížím nebo otravě. Dbát je třeba i  na povrch, na který ohrádku postavíme. Má být rovný, bez hrbolů a děr, aby králíci neměli příležitost z výběhu utéci. Nutné je také myslet na to, aby byla vždy část výběhu ve stínu, ne na přímém slunci. Vhodné jsou k tomuto účelu krycí plachty , které zajistí stálou část stínu uvnitř ohrádky.

 

 

Zobrazeno 1 - 12 z 12 produktů
© 2024 SELKO Praha s.r.o. | by MONSTER MEDIA, s.r.o.