Zobrazit kategorie Skrýt kategorie

Stalosan F, 8 kg

1318b

Cena s DPH:375,00 Kč

Cena bez DPH: 309,92 Kč

Více informací

Přípravek k dezinfekci a zlepšení stájového prostředí určený k aplikaci za přítomnosti zvířat. Prostředek je úspěšně používán k zamezení infekce a reinfekce, čímž se snižuje riziko onemocnění mláďat. Snížení vlhkosti a zlepšení kvality vzduchu ve stáji se rovněž pozitivně odráží ve zlepšení zdravotního stavu mláďat.

Principy a funkce Stalosanu F:

 • desikační - vysušením mikroorganismy likviduje nebo zastavuje jejich růst
 • nízké pH - likviduje mikroorganismy v případě zvlhčení, Stalosan se dostane přirozeným způsobemi do trávícího traktu selat, kde plní výborně vedlejší funkci acidifikátoru, čehož využívají i někteří chovatelé na plně roštových ustájeních
 • desinfekční - přítomnost některých substancí má desinfekční účinek
 • desinsekční - Stalosan likviduje larvy much spolu s larvami ekto- a endoparazitů

Vysoká účinnost je dána synergickým* působením všech faktorů

Z principu funkce Stalosanu vyplývá, že prakticky nehrozí vznik resistence mikroorganismů proti tomuto přípravku.

Použití:

U selat a odstavčat se používá jako prevence proti výskytu průjmových onemocnění, psutin, plicních, parazitáních a dalších onemocnění.
- prevence tzv. desetidenních průjmů, působí hojivě a brání infekci u selat po kastraci či kupírování ocásků, udržuje suchou podlahu, podstatně eliminuje množství čpavku v ovzduší, likviduje larvy much, nízká spotřeba: 200g na sele do odstavu, 140 g na 1 sele od odstavu do 25 kg

U telat se aplikuje k prevenci průjmů, plicních a jiných onemocnění.
- zlepšuje celkový zdravotní stav telat, likviduje larvy much, zlepšuje mikroklima v boudách i ve stájích,
U dojnic Stalosan F snižuje frekvenci mastitid až o 75%.
- snižuje počet somatických buněk v mléce, zlepšuje zdravotní stav paznehtů, působí protízánětlivé a hojivě, úsporná aplikace - lze smíchat s jinými stelivy, spotřeba 5-6 kg na krávu za rok.

U ovcí a koz je Stalosan F účinný zejména při řešení bakteriálních a parazitálních onemocněních(kokcidie, záněty paznechtů aj.)
- účinná prevence zdravotních problémů v období bahnění, řešení problému typického zápachu u koz, zlepšená hygiena produkce kozího či ovčího mléka a jeho kulinářská kvalita, zlepšuje kvalitu ovzduší, nižší výskyt much

Drůbež - Stalosan F pomáhá řešit širokou škálu zdravotních komplikací drůbeže od bakteriální přes virová až po parazitálních onemocnění.
- snižuje koncentraci čpavku ve vzduchu, zabraňuje tvorbě nálepů na končetinách a peří

A další - Stalosan F lze s úspěchem použít též u dalších druhů zvířat )koní, domácích, kožešinových i laboratorních zvířat)

Působení:

 • účinek proti Aspergilosám, Mucor, Fusariím a ostatním plísním
 • likviduje koli a koliformní bakterie a řadu dalších patogenních bakterií
 • snižuje obsah čpavku, sirovodíku a vlhkosti ve stáji

Stalosan F se uplatňuje u mláďat všech druhů hospodářských zvířat zejména u selat a telat. U dojnic při prevenci mastitid.

Deklarace účinnosti:

Účinek je kromě velmi dobrých zkušeností chovatelů doložen desítkami laboratorních zkoušek, kterévy hodnocují účinnost proti jednotlivým kmenům mikroorganismů provozními testy v mnoha zemích. Kromě toho bylo na celém světě včetně ČR provedeno na desítky porovnávacích testů, zejména vyhodnocujících ekonomické přínosy použití Stalosanu. Byly provedeny zkoušky možného dopadu na životní prostředí (zpráva k dispozici), kde nebylo zjištěno negativní působení Stalosanu. Tyto materiály jsou vpřípadě zájmu k dispozici na CD.

Dávkování:
Ve formě prášku 50 g/m2 denně první tři dny, dále 50 g/m2 jednou týdně.

* vzájemně se posilujícím


Pozn.: V případě velkoobjemové zásilky (váha nad 40 kg), nadrozměrové nebo rozměrově atypické zásilky (např. Stalosan 8 nebo 15 kg a žárovka) bude dopravné sjednáno indviduálně. Naši pracovníci vás v takovém případě budou kontaktovat.

Volitelné doplňky a náhradní díly

Proč nakupovat u nás?

 • Široká
  nabídka
  4 500 položek
 • Přes 3 600
  položek
  skladem
 • Záruční
  a pozáruční
  servis
 • Poradíme Vám
  pomocí
  on-line chatu
 • Doprava
  zdarma nad
  3 000 Kč bez DPH
 • 30 let
  na trhu
 • Heureka -
  99 % zákazníků
  nás doporučuje
© 2024 SELKO Praha s.r.o. | by MONSTER MEDIA, s.r.o.