Líheň kuřat COVINA SUPER ET12 (EGG TECH), digitální automatická, s dolíhní

  • Doprava zdarma
Líheň kuřat COVINA SUPER ET12, digitální automatická
Líheň kuřat COVINA SUPER ET12, digitální automatická
Líheň kuřat COVINA SUPER ET12, digitální automatická
Líheň kuřat COVINA SUPER ET12, digitální automatická
Líheň kuřat COVINA SUPER ET12, digitální automatická
Líheň kuřat COVINA SUPER ET12, digitální automatická
Líheň kuřat COVINA SUPER ET12, digitální automatická
Líheň kuřat COVINA SUPER ET12, digitální automatická
Předchozí keyboard_arrow_left
Další keyboard_arrow_right

Kód skladu: 52211b

Dostupnost:Skladem 3 ks (expedujeme v pondělí)

Cena bez DPH: 3 757,02 Kč
Cena s DPH: 4 546,00 Kč

Digitální líheň kuřat, drůbeže a jiného ptactva COVINA SUPER 12 je plně automatický inkubátor vhodný také k dolíhnutí vajec. Automatická líheň s termostatem, elektrickým ohřevem a kapacitou pro 12 vajec střední velikosti. Elektrická líheň je opatřena motorem pro automatické natáčení vajec. Kompaktní automatická líheň je vhodná také pro exotické ptactvo, holuby a dravé ptáky.

  • kompaktní digitální líheň s elektrickým ohřevem
  • kapacita: 12 středně velkých vajec (slepice)/48 malých vajec (křepelka)
  • digitální displej s ukazatelem ve °C
  • ohřev 30 - 40 °C pomocí tlačítek + a -, 1 dílek = 0,1 °C
  • motorek líhně vejce natáčí vždy 1x za 2 hod.
  • dvě kontrolní okénka pro sledování fází líhnutí
  • ventilace vzduchu pomocí ventilátoru
  • doplňování vody z vnější strany bez nutnosti otvírání inkubátoru
  • odnímatelný plastový rošt s 12 držáky, každý pro 4 malé vejce nebo 1 střední/velké vejce
  • plastová podlážka vhodná pro dolíhnutí vajec 3 dny před koncem inkubační doby

Technická data:

  • 230 V, 50/60 Hz
  • průměrná denní spotřeba: 1 kW/24 h.
  • max. denní spotřeba motorku pro natáčení vajec: 3 W
  • frekvence natáčení vajec: 1x za 2 hodiny
  • rozměry: 36 x 32 x 26 cm
  • hmotnost: 3,08 kg

Kapacita:

druh drůbeže
kapacita vajec
slepice
12
bažant
12
koroptev 12
kachna
12
husa 12
křepelka
48
perlička
12
krůta
12
  • Při výběru vajec do líhně vybírejte vejce čistá, při líhnutí vajec při inkubační teplotě a vlhkosti může dojít k infekci organickým materiálem. Například krví, výkaly, zeminou.
  • Další důležitým faktorem pro výběr vajec pro inkubaci je teplota. K líhnutí v inkubátoru Covina by se neměly používat vejce, která byla vystavena teplotám nad +26°C nebo nižším než +5°C. Pokud je vejce vystaveno teplotám mimo toto rozmezí zárodek uhyne.
  • Vejce by se měla vložit do inkubátoru mezi druhým a sedmým dnem od snesení. Pokud jsou vejce starší, šance na vylíhnutí se rapidně snižují.   
  • Před začátkem líhnutí vejce ohřejte na pokojovou teplotu a až poté je vložte do líhně Covina .

Pro více informací si stáhněte leták ZDE.

Násadová vejce

kód

název

typ

kapacita vajec

max. výkon

52211a

Líheň kuřat COVINA SUPER ET12 (EGG TECH)

poloautomatická

12

80 W

52212a

Líheň kuřat COVINA SUPER ET24 (EGG TECH

poloautomatická

24

90 W

52212b

Líheň kuřat COVINA SUPER ET24 (EGG TECH)

automatická

24

90 W

52213a

Líheň kuřat COVINA SUPER ET49 (EGG TECH)

poloautomatická

49

150 W

52213b

Líheň kuřat COVINA SUPER ET49 (EGG TECH

automatická

49

150 W

52216

Líheň kuřat ET12 (EGG TECH)

automatická

12

80 W

Líhnout můžeme pod kvočnou nebo uměle v líhni. Pokud chcete vlastní kuřata, je potřeba pamatovat na to, že průběh líhnutí ovlivňují nejen podmínky při vlastním líhnutí ale také kvalita násadových vajec. Na kvalitu násadových vajec mají vliv především sestavení a podmínky chovu chovného hejna, dále výběr a skladování násadových vajec.

Násadová vejce

U slepic jsou nejvhodnější vejce k líhnutí snesená mezi třetím a osmým měsícem snášky. Důležité je vejce pravidelně sbírat, zamezíme tak opětovnému zahřívání další nosnicí a případnému rozbití, zašpinění nebo namrznutí.

Násadová vejce se po snesení musí zchladit na teplotu pod 20 °C. Skladujeme je v čisté místnosti s teplotou 8–15 °C a vlhkostí 55–75 %, vyšší nebo nižší teploty způsobují odumírání okrajových buněk. Vejce nesmí být vystavena přímému slunečnímu světlu. Slepičí vejce se skladují v proložkách uložena tupým koncem nahoru.

Ne všechna vajíčka, která od svého chovného hejna posbíráme, jsou vhodná k líhnutí. Při výběru těch vhodných sledujeme:

• vnější znaky – hmotnost a tvar vajec, mechanický stav a čistotu skořápky,

• vnitřní znaky – velikost a umístění vzduchové komůrky, pohyblivost a umístění žloutku, konzistenci bílku, přítomnost nežádoucích tělísek či skvrn.

Velikost vajec by měla odpovídat hmotnosti stanovené Vzorníkem plemen drůbeže. K líhnutí nejsou vhodná vejce malá, ani velká (ta „extrémně velká“ mohou být dvoužloutková). Malá vejce snášejí většinou zvířata vylíhnutá později. Kuřata bývají menšího vzrůstu, nevyvinutí jedinci potom mají v tělní dutině méně prostoru a menší vnitřní orgány, zpracovávají méně potravy, získají méně živin a nesou méně vajec s nízkou hmotností, od nich odchovaná kuřata jsou menší. Kruh se uzavírá, protože tito jedinci často začnou nést až na jaře a z jejich snášky bychom měli opět pozdní kuřata. Menší vejce bývají také na začátku snáškového cyklu, kdy je nižší kvalita násadových vajec.

Tvar vajec by měl být normální, vejčitý, ne kulatý ani moc podlouhlý. Tvar vejce je možné definovat indexem tvaru vejce, který vypočítáme jako podíl podélného a příčného průměru vejce. Nejběžnější index je 1,32. Říká se, že z podlouhlých vajec se líhnou kohoutci, z kulatých slepičky, ale není to prokázáno. Naopak, u nepravidelných tvarů vajec se udává nižší líhnivost. Někdy se ale nasazení vajec nepříliš vhodného tvaru nevyhneme, vyřadili bychom tím z reprodukce některá jinak cenná zvířata. Ze zkušenosti i líhnivost z téměř kulatých vajec může být dobrá.

Skořápka násadových vajec nesmí být prasklá ani poškozená. Měla by být hladká, bez prstenců, nálitků, mramorovitosti a deformací. Neměla by být zašpiněná. Pokud vejce znečištěná jsou, neomýváme je vodou, ale nečistoty obrousíme smirkovým papírem nebo drátěnkou.

Stáří násadových vajec lze odhadnout podle velikosti vzduchové bubliny viditelné při prosvícení vejce. Výška bubliny je dána vypařováním vody z bílku, u slepičích vajec by neměla být větší než 5 mm. Žloutek je u čerstvého vejce při prosvícení viditelný v jeho středu jen stínově, bílek je průhledný, bez cizích těles a krevních skvrn. Zárodek není při prosvětlení znatelný.

Nedoporučuje se vejce skladovat déle než 7 dnů. Při líhnutí ze starších vajec se uvádí zvýšení úmrtnosti zárodků především na počátku inkubace, kuřata se líhnou slabá a s velkými neuzavřenými pupky, prodlužuje se doba klubání. Někteří chovatelé mají zkušenosti i s nasazováním starších vajec.

Kuřata se líhnou za 20–21 dnů. Doba líhnutí může být ovlivněna hmotností vajec a jejich stářím při nasazení, dále podmínkami prostředí při líhnutí. Kuřata z těžších vajíček a z těch déle skladovaných se mohou líhnout později.

Zdroj: kniha Drůbež na vašem dvoře - vydalo nakladatelství Brázda

52211b
3 ks

Parametry

Jednotka
ks

Specifické reference

ean13
8052015470059

Ke stažení

Volitelné doplňky a náhradní díly