expedujeme v pondělí
Prolézačka s tunelem pro křečky a malé hlo...
293,00 Kč
242,15 Kč bez DPHKód: 51309
Kategorie
Kód skladu: 51318
Dostupnost: Na cestě (očekáváme 16. 01.)
Překážka pro králíky a jiné hlodavce. Je určená především k nácviku oblíbeného sportu - králičího hopu. Jako agility překážky jej lze však využít i u morčat a jiných hlodavců.
Co je to králičí hop?
Králičí Hop je další sportovní disciplína, kterou je možno provozovat se zvířaty (po vzoru spolupráce s koňmi a psi). Závodí králík, vedený člověkem na postroji . Člověk běží vedle překážek, které králík je přeskakuje. Králíčci mohou soutěžit ve 4 disciplínách - rovinka, parkur, skok daleký, skok vysoký.
Králíky to velmi baví a jejich majitele samozřejmě také. Od 1.4.2012 je možno pořádat v králičím hopu oficiální závody.
Jak naučíte králíka skákat?
- Většinu králíků je možné naučit skákat, ale pokud nechce, nutit byste ho neměli. - Nejlépe se učí mláďata, která mají prkenný výběh, protože je možné je přirozeně začít učit skákat přes prkna.
- Když je králík o něco větší, může se začít učit "volně" běhat na speciálním králičím nebo kočičím vodítku v podobě jakéhosi postroje (tedy ne na samotném obojku, ale na obojku spojeném s náprsním popruhem).
- Každý králík by měl mít svůj vlastní postroj, který není cítit jiným králíkem.
- Králík by se měl na vodítku cítit uvolněně, ne sebou škubat a nebo se lekat. Vodítkem ho netahejte k určitému cíli, ani ho vodítkem nezvedejte do výšky.
- Králíkovi před překážkou naznačte, že by měl skákat. Například několikerým zvednutím v náručí nad překážku. Když skočí přes překážku sám od sebe, je ho třeba pochválit.
- Pokud je králík unavený, udělejte mu přestávku. Eventuálně mu dejte napít, nebo odložte trénink na další den.
- S králíky by se nemělo skákat ve velkém horku a nebo naopak v zimě. Skákat by se nemělo ani s kojící či připuštěnou samicí.
- Trénink nepřehánějte, králíka musí skákání bavit. Mladé králíky nepřetěžujte, neměli by skákat ani příliš vysoko, ani příliš často.
- Obrňte se trpělivostí a při tréninku buďte klidní. U králíků, kteří mají ke skákání vlohy, přijde úspěch do 3 měsíců.
Zdroj: http://hobby.idnes.cz
Parametry
Specifické reference
Související zboží
expedujeme v pondělí
293,00 Kč
242,15 Kč bez DPHKód: 51309
expedujeme v pondělí
Dostupné varianty
88,00 Kč
72,73 Kč bez DPHKód: 51235 a další...
očekáváme 16. 01.
182,00 Kč
150,41 Kč bez DPHKód: 51237
expedujeme v pondělí
274,00 Kč
226,45 Kč bez DPHKód: 51307
expedujeme v pondělí
84,00 Kč
69,42 Kč bez DPHKód: 51296a
expedujeme v pondělí
195,00 Kč
161,16 Kč bez DPHKód: 51245
expedujeme v pondělí
205,00 Kč
183,04 Kč bez DPHKód: 51521d
expedujeme v pondělí
163,00 Kč
134,71 Kč bez DPHKód: 51260
Proč nakupovat u nás?
Poradíme pomocí online chatu
položek skladem
nad 3 000 Kč bez DPH
od roku 1993
zákazníků nás doporučuje
check_circle
check_circle